ZÓNA MALÝ VĚDEC
VÝROBA MÝDLA PRO KAŽDÉHO
                     Představuje se Ústav technicko-technologický

Chcete se s dětmi ještě více zapojit? Čekáte na další aktivity v rámci Noci vědců u nás na VŠTE? Návštěvníkům bude zpřístupněna možnost výroby mýdla. Přijďte do ZÓNY MALÝ VĚDEC a nechte Vaše děti vyrobit své vlastní mýdlo na památku, pro babičku nebo dědečka. Připraveny jsou pro Vás nejrůznější barvičky, formičky, vůně a zkrášlovací doplňky. Vše si sami vyrobíte a taky zabalíte do voňavé krabičky.

Mýdlo se vyrábí nejspíš již téměř 4 800 let. Archeologové nalezli artefakty nádob obsahující mýdlu podobnou hmotu z období Mezopotámie. Poté se výroba mýdla rozšířila do Egypta, Řecka a Říma a v roce 2018 konečně dorazila i na VŠTE do Českých Budějovic. Buďte u toho i Vy.

Workshop od 17 do 22 h, nepřetržitě
Přízemí budovy D

 

ZÓNA MALÝ VĚDEC
Vzhůru do třetího rozměru
                     Představuje se Technický kroužek 3D technologií při VŠTE
Návštěvníkům bude prezentována práce Technického kroužku 3D technologií při VŠTE. Seznámí se s FDM technologií 3D tisku na různých tiskárnách, bude moci blíže prozkoumat analogii mezi 3D perem, 3D tiskárnou a klasickým způsobem a pro zapálenější z návštěvníků bude k dispozici i laserová gravírovačka vytvořená ze starší 3D tiskárny.
Ukázka 3D tisku a gravírování od 17 do 22 h, nepřetržitě
Místnost H012